Jeśli wydaje ci się, że osoba prowadząca biuro detektywistyczne zajmuje się łapaniem przestępców, rozwiązywaniem zagadek kryminalnych z przeszłości oraz rozwikływaniem zabójstw, to niestety musisz się rozczarować, ponieważ żadnych z tych czynności nie wykonuje detektyw.

To jakie są zaangażowania detektywa?

Osoba świadcząca usługi detektywistyczne zajmuje się przede wszystkim sprawami związanymi z wiernością małżeńską.  Najczęściej sytuacja ma się w taki sposób, że jedno z małżonków zatrudnia specjalistę, by odkrył czy druga połówka pozostaje wierna.

Czy coś jeszcze?

Inny rodzaj spraw podejmowanych przez osoby świadczące usługi detektywistyczne to odkrywanie osób ubezpieczeniowych. Klienci zatrudnieni są najczęściej przez duże firmy ubezpieczeniowe i mają dowieść, że w danym przypadku wypadek był sfingowany i obliczony na naciągnięcie ubezpieczyciela.  Trzecim rodzajem najbardziej popularnych spraw, którymi trudnią się osoby świadczące usługi detektywistyczne to poszukiwania osób zaginionych, a czasami takich, których nie można znaleźć już od wielu lat.