Należy pamiętać, że lokalizacja telefonu jest się powszechną praktyką.  Codziennie danymi o naszym specyficznym położeniu dysponują nie tylko operatorzy sieci komórkowych, ale także wiele aplikacji.  Dodatkowo tego rodzaju urządzenia służą do zlokalizowania najlepszych oraz godnych polecenia kawiarni czy restauracji.

Czy prywatnie uda nam się zlokalizować czyjś telefon?

Jeśli bardzo zależy nam na podsłuchu oraz namierzeniu danego telefonu, nie pozostaje nic innego jak posłużyć się odpowiednim oprogramowaniem, który dostępny jest tylko i wyłącznie dla osób, które prowadzą usługi detektywistyczne.

Rozsądek

Należy pamiętać, że tego rodzaju kontrola powinna być prowadzona rozsądnie i odpowiedzialnie oraz zgodnie z obowiązującym prawem. Tego rodzaju nadzór na przykład pracowników, gdzie pracodawca troszczy się o utajnienie informacji, musi zostać poprzedzony poinformowaniem przez pracodawcę o stosowaniu tego rodzaju kontroli, a także zgodą pisemną pracownika.  W przypadku dzieci oczywiście nie jest to konieczne,  należy zatem pamiętać, że są to działania, które prowadzone są w dobrej wierze i oparte na odpowiednim zapewnieniu bezpieczeństwa, o które w dzisiejszych czasach jednak jest trudno.