Filtry do wody – filtry mechaniczne

Filtry mechaniczne instalowane są jako filtracja wstępna. Mają one za zadanie usuwać zanieczyszczenia stałe, takie jak piasek oraz inne zawiesiny.  Filtracja tego rodzaju chroni pozostałe urządzenia do uzdatniania wody oraz ich całą instalację wodną, która jest zainstalowana w domu.

Zastosowanie mechanicznych filtrów do wody

Filtry mechaniczne chronią centralną stację uzdatniania wody oraz ich całą instalację wodociągową.  Filtry do wody tego typu montuje się bezpośrednio do rury wodociągowej, co nie wymaga działania żadnej dodatkowej siły, oprócz wykorzystania ciśnienia instalacji wodociągowej.  Dobrej jakości filtry do wody tego typu cechują się przede wszystkim spadkiem ciśnienia spowodowanego przez przeciskanie wody przez wkład filtracyjny, a także odpowiednim przepływem wody.

Co jeszcze o filtrach do wody?

Filtry mechaniczne wysokiej jakości posiadają możliwość przepływu zwrotnego wody, który stosuje się w celu okresowego przeczyszczenia wkładu filtracyjnego z większych zanieczyszczeń.  Zawór zwrotny odprowadza wodę z zanieczyszczeniami do kanalizacji. Istnieją także specjalne urządzenia, które automatycznie wywołują płukanie zwrotne, przez co wydłuża się okres eksploatacji wkładów filtracyjnych do wody.

2 Replies to “Filtry do wody – filtry mechaniczne”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *