Filtry do wody – filtry węglowe

Filtry do wody węglowe znajdują szerokie zastosowanie w dziedzinie uzdatniania wody. Węgiel aktywny przede wszystkim wykorzystuje się zarówno w rozwiązaniach domowych, jak i przemysłowych.  Filtry do wody węglowe usuwają chlor oraz jego pochodne, a także związki organiczne i metale ciężkie.

Cechy węgla aktywnego

Szczególnie ważną cechą węgla aktywnego jest duża powierzchnia chłonności w przeliczeniu na masę,  dlatego też nie ma co się dziwić, że węgiel jest tak chętnie stosowany i to w różnych zanieczyszczenia, a także jest składnikiem filtrów do wody węglowych.

Rodzaje węgla aktywnego

Węgiel aktywny wchodzących w skład filtra do wody węglowego mam wiele typów.  Przykładowo węgiel sprasowany to ubita postać węgla aktywnego, który cechuje się niewielkim pyleniem.  Natomiast węgiel granulowany to najczęściej wybierana postać węgla na wkładach filtracyjnych. Cechuje się on wysoką płynnością chloru w wodzie oraz poprawia walory takie smak i zapach wody. Ponadto węgiel granulowany ma zwiększoną odporność na zatykanie niż węgiel sprasowany.  Kolejnym rodzajem jest węgiel kokosowy, jest to najlepszy rodzaj węgla aktywnego.  Występuje najczęściej w postaci z prasowanej oraz granulowanej.  Uzyskiwany jest z łupin orzechów kokosowych.

2 Replies to “Filtry do wody – filtry węglowe”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *