Zmiękczacze wody

Centralne zmiękczacze wody redukują twardość wody w całym domu.  Urządzenia te są najczęściej bezobsługowe i regenerują się automatycznie. Zmiękczacze wody działają w oparciu o żywicę jonowymienną.

Problem twardej wody

Problem twardej wody dotyka Polski w dużym stopniu, ponieważ odkładający się kamień kotłowy jest szkodliwy, nie tylko ze względów estetycznych, ale również ze względów zdrowotnych.  Twardość wody wywoływana jest także przez obecność związków wapnia oraz magnezu.  W zależności od temperatury wytrącają się związki powodujące osad, a także kamień.

Problemy związane z twardą wodą

Do najczęściej występujących problemów związanych z twardą wodą należą przede wszystkim konieczność używania większej ilości detergentów, takich jak na przykład proszek do prania.  Po drugie, po kąpieli w twardej wodzie, skóra nie dość, że jest przesuszona, do tego podrażniona, a także często swędzi. Przez działanie twardej wody zniszczeniu ulegają również ubrania w praniu. które są szorstkie oraz nieprzyjemne w dotyku.  Twarda woda zabiera również właściwości odżywcze pokarmów które są w niej gotowane. Kolejnym problemem jest osadzanie się kamienia na armaturze tworzącej białe naloty oraz to, że twarda woda niszczy instalacje grzewcze, a także urządzenia AGD.

 

2 Replies to “Zmiękczacze wody”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *