Czym jest osad po herbacie na dnie kubka?

Słodzona, zielona, czarna, sypana… istnieje wiele odmian herbat, uwielbianych na całym świecie. Zaparzając sobie kubek ulubionego napoju chcemy się uspokoić, zrelaksować lub zacząć dzień. Jeśli pijecie herbatę w zaciszu własnego domu być może zdarzyła Wam się sytuacja, że na dnie kubka został dziwny osad, który nie rozpuścił się w gorącej wodzie. Uważajcie: to kamień!

Kamień w wodzie

Przyczyną osadzania się kamienia w czajniku, a także w pralce jest twardość wody. Nie mamy bowiem wpływu na to, jaka woda dociera do naszej instalacji hydraulicznej. Zawarte w niej magnez i wapń powodują powstawanie osadu, który następnie przedostaje się wraz z wodą do naszych kubków i naczyń. Szkodliwe oddziaływanie kamienia jest także widoczne podczas kontroli instalacji hydraulicznej w naszych domach. Powoduje on zmniejszanie przepływowości rur, a co za tym idzie nieodpowiednie krążenie wody między grzejnikami. To z kolei może prowadzić do poważnych awarii.

Pozbądź się go na zawsze!

Jeśli zastanawiacie się, czy można kontrolować stan wody w naszych mieszkaniach odpowiedź jest prosta: tak. W sklepach można kupić powiem urządzenia do zmiękczania wody instalowane bezpośrednio w mieszkaniach. Dzięki temu zyskujemy pewność, że kamień nie będzie nas dłużej dotyczyć, a na jego braku zyskają sprzęty domowe, takie jak pralki, czy czajniki. Zmiękczacze wody są także bardzo ekonomiczne, ponieważ ich zainstalowanie zmniejsza koszty zużycia wody. Potwierdzają to liczne testy, a także sami użytkownicy, do których powinieneś jak najprędzej dołączyć.

2 myśli do „Czym jest osad po herbacie na dnie kubka?”

  1. Zmiękczacz pomógł mi nawet ze skórą, bo po każdym myciu była bardzo sucha i wrażliwa. Teraz jest już ok!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *