Wszyscy, którzy prowadzą dom wiedzą, jak ciężko jest sprostać wzrastającym rachunkom. Drożeje wszystko, zaczynając od żywności, poprzez paliwo, aż po media takie jak woda, prąd, czy gaz. Kupujemy energooszczędne urządzenia, zużywamy mniej wody i prądu, a nasze rachunki rosną. Co powoduje tą tendencję? Czy ze wzrastającymi opłatami da się walczyć w inny sposób?  Sprawdziliśmy to!

Twarda woda to Twój wróg!

Nie mamy wpływu na to, jaka woda dostaje się do naszych instalacji hydraulicznych. Możemy mieć jednak wpływ na to, jak wygląda ona po przedostaniu się przez kran. Porównaliśmy opłaty za wodę osób, które korzystają z urządzeń służących do zmiękczania wody oraz tych, które korzystają z dostępnej w instalacji wody. Ze zdziwieniem zauważyliśmy, że te gospodarstwa domowe, które używały twardej wody płaciły wyższe rachunki, niż pozostała grupa. Osoby, które zainwestowały w zmiękczacze wody zyskiwały wymierne korzyści już przy opłatach. Wydatek poniesiony w sklepie zdecydowanie im się zwrócił.

Jak to zrobić?

Jeśli chcesz dołączyć do grupy osób, których rachunki za wodę się zmniejszyły, Ty również powinieneś pomyśleć o instalacji zmiękczacza wody. To urządzenie, które pracuje praktycznie samodzielnie. Oczyszcza wodę z tworzących kamień magnezu i wapnia, zamieniając je w sód. Dzięki temu zyskuje nie tylko Twój portfel, lecz także stan instalacji hydraulicznej mieszkania. W rurach nie odkłada się kamień, więc zmniejsza się możliwość wystąpienia kosztownej awarii.