Woda, podobnie jak prąd oraz gaz, to elementy występujące w każdym mieszkaniu. Nie można więc zapominać, że korzystanie z wody w domu nie ogranicza się jedynie do sprzątania. Każdy z nas powinien bowiem wykorzystywać ją do kąpieli, czy gotowania posiłków. Czy zastanawiałeś się kiedyś, jaki wpływ stan wody w kranie ma na Twoje zdrowie? Czy woda może komuś zaszkodzić? Przeczytaj, aby się dowiedzieć!

Alergiku, uważaj co pijesz!

Nie od dziś wiadomo, że woda wypływająca z kranów nie od razu nadaje się do spożycia. Specjaliści do spraw żywienia zalecają bowiem, by przed każdym wypiciem tak zwanej „kranówki” najpierw ją przegotować. Dzięki temu  znajdujące się w wodzie szkodliwe dla zdrowia mikroelementy ulegają zniszczeniu i bez obaw można ją pić. Niewiele osób wie bowiem, że dla ludzi ze szczególnie wrażliwym układem pokarmowym lub alergiami picie pozornie czystej wody z kranu może bardzo zaszkodzić.  Istnieje jednak szybszy sposób na uzdatnianie wody do picia.

Filtruj, filtruj, filtruj!

Czasem sytuacja wymaga tego, że nie masz czasu poczekać, aż woda w czajniku zostanie zagotowana, a następnie wystygnie. Co, jeśli chcemy pić zmiękczoną wodę prosto z kranu? Pomaga w tym instalacja w mieszkaniu filtrów do wody lub zmiękczaczy, dzięki którym woda bezpośrednio wypływająca z kranu będzie nadawała się do spożycia. Na rynku dostępne są także specjalne dzbanki filtrujące, które również uzdatniają popularną „kranówkę” do picia. Filtrowanie wody pomaga w utrzymaniu sprawności urządzeń domowych, na których nie osadza się kamień.