Zastanawiałeś się kiedyś nad tym, czy woda dostarczana do Twojego kranu jest odpowiednia do stosowania? W końcu powinniśmy zaufać specjalistom, którzy dbają o to, żeby nie zawierała ona nieodpowiednich i szkodliwych składników. Skąd więc to pytanie? Aby przekonać się o jego zasadności powinniśmy sprawdzić stan swoich pralek i czajników, które po wieloletnim stosowaniu pełne są… kamienia. Jak on właściwie powstaje?

Szkoda dla Twoich urządzeń domowych

Woda, którą codziennie stosujemy w mieszkaniach jest twarda. Co to właściwie oznacza? Zawarte w tak zwanej „kranówce” magnez i wapń utwardzają ją, powodując powstawanie na urządzeniach elektrycznych korzystających z wody uciążliwego kamienia. Osad ten negatywnie wpływa na pracę na przykład pralek, które nawet po kilku latach używania nadają się do wyrzucenia. Istnieje jednak rozwiązanie, które pomaga w wyeliminowaniu twardości wody. Jak zadbać o stan swoich urządzeń?

Prosto i korzystnie!

Obecnie na rynku proponowane jest nam wiele urządzeń, powodujących zmiękczanie wody. Już za kilkadziesiąt złotych można kupić proste dzbanki z filtrem, który uzdatnia wodę do picia. Jeśli natomiast zależy Ci, aby woda w całej instalacji hydraulicznej nadawała się do używania przez pralki i czajniki powinieneś zainwestować w zmiękczacze wody. Te urządzenia powodują, że magnez i wapń zamieniane są w sód, a ten nie stanowi zagrożenia dla Twoich urządzeń. Zmniejsza się więc ryzyko wystąpienia awarii, a tym samym zainwestowane pieniądze chronią Cię przed nieoczekiwanymi kosztami.