Woda to temat popularny w Internecie.  Najczęściej dyskutowane tematy dotyczą wody przeznaczonej dla niemowląt oraz dzieci.  Najczęściej dyskutują również kobiety.  Nie tylko Internauci, ale wszyscy ludzie wiedzą, że woda jest ważne i trzeba ją pić regularnie, natomiast skrajnie odmienne opinie wywołują rekomendacje dotyczące właściwości poszczególnych rodzajów wody, ilości spożywanej wody oraz stosowania jej w profilaktyce chorób.

Filtry do wody dzbankowe

Dzbankowe filtry do wody to nie tylko funkcjonalny sprzęt kuchenny, ale również skutecznie oczyszcza wodę z kamienia, chloru, pestycydów oraz innych zanieczyszczeń mechanicznych i organicznych, a także chemicznych.  Odpowiednio przefiltrowana woda doskonale nadaje się do przygotowania gorących i zimnych napojów, takich jak herbatka czy kompot, a także do przygotowania posiłków dla całej rodziny, szczególnie mamy czy na myśli mleka oraz kaszę dla dzieci.  Spokojnie z oczyszczonej i przefiltrowanej wody można również stworzyć kostki lodu.

Odwrócona osmoza

Odwrócona osmoza to forma filtrów do wody.  jest najbardziej zaawansowaną metodą oczyszczania wody w domu.  Filtracja tego rodzaju oczyszcza od 90 do 98% wszystkich zanieczyszczeń wody.  Mowa tu również o takich zanieczyszczeniach jak piasek oraz pył, a także związki rozpuszczone, takie jak chlor i związki organiczne oraz mikroorganizmy do których należą bakterie i wirusy, metale ciężkie oraz pierwiastki.  Zastosowanie tego rodzaju filtru do wody poprawia smak oraz zapach wody.