Sprawdzenie stopnia twardości wody wbrew pozorom nie jest wcale kosztownym procesem, a tym bardziej taki, który wymaga specjalnych umiejętności.  Nie musisz za każdym razem nosić wody do sanepidu.  Wystarczy jedynie, że zakupisz odpowiedni paskowy rób kropelkowy tester twardości wody oraz samodzielnie przeprowadzisz badanie.  Jeśli chodzi o badanie tego rodzaju, bardziej polecany jest jednak drugi typ testera, ponieważ cechuje się o wiele bardziej precyzyjnym oddaniem faktycznego stanu twardości wody.

Jak sprawdzić stopień twardości wody w zmiękczaczu wody?

Najlepiej sprawdzić stopień twardości surowej wody, czyli na wejściu do zmiękczacza wody oraz stopień twardości wody po ustawieniu czyli na wyjściu ze zmiękczacza wody.  Jeśli badanie tego typu wykaże, że woda na wyjściu jest miękka to oznacza, że urządzenie działa prawidłowo.  Niestety bardzo często zdarzają się sytuacje, kiedy woda na wejściu z urządzenia jest tak samo twarda. Warto się tym zainteresować i poszukać przyczyny takiej sytuacji.

Poinformuj innych

Ponadto warto w takich sytuacjach poinformować domowników o wszelkich sygnałach świadczących o tym, że zmiękczacz wody mógł przestać działać prawidłowo.  Jeśli coś będzie nie tak, pewnie zauważymy kamień, który znów zacznie się osadzać na dnie czajnika oraz biały osad na armaturze i naczyniach.