Każdy wie o tym, że konsumpcja twardej wody jest niezdrowa, ale nie wszyscy zdają sobie sprawę, że użytkowanie twardej wody w gospodarstwie domowym zwiększa w sposób znaczny nasze comiesięczne wydatki związane z jego eksploatacją.  Można to przede wszystkim zauważyć na użytkowaniu twardej wody. Powstaje przecież mnóstwo awarii sprzętu hydraulicznego oraz sprzętu AGD.

Podstawowe metody na walkę z kamieniem

Magnetyzery to urządzenia działające na wodę pole magnetyczne, które na skutek tego procesu wytrącają w postaci osadu związki zawarte w wodzie. Stacje uzdatniania wody są również skutecznym sposobem na zmiękczanie wody.  Do usuwania kamienia wody używa się w tym wypadku żywic jonowymiennych.  Można również zaprogramować stacje w taki sposób, aby parametry chemiczne wody uzyskać jakie się chce po odpowiednim ustawieniu.

Zalety zmiękczania wody w gospodarstwie domowym

Dzięki zmiękczaniu wody zużywa się zdecydowanie mniej środków myjąco-piorących, takich jak płyn do mycia naczyń oraz proszku do prania.  Nie trzeba również stosować już soli zmiękczającej do zmywarek oraz pralek, a także dużej posłużą wszelkiego rodzaju sprzętu AGD, o które dotychczas pomimo starań osadzał się kamień.